Повернути товар до магазину (або обміняти його на інший аналогічний) можна протягом 14 днів від покупки. Це стосується товарів належної якості, тобто невикористаних та неушкоджених.
Щоб повернути або обміняти товар, повинні бути дотримані умови його повернення:
01
Товару немає в переліку тих, які не підлягають обміну та поверненню
02
Товар не використовувався і зберігся у тому вигляді, в якому його купували
03
Пройшло менше двох тижнів з моменту придбання товару
04
Є касовий чи товарний чек
Продавці, як правило, знайомі з вашим правом на обмін та повернення товару належної якості. Це право передбачено ст. 9 Закону України "Про захист прав споживачів".
Повернення товару в Україні регулюється законом «Про захист прав споживачів».
Стаття 9 "Права споживача при придбанні товару належної якості" говорить про те, що:
1. Споживач має право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, у якого він був придбаний, якщо товар не задовольнив його за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути використаний за призначенням.
Споживач має право на обмін товару належної якості протягом чотирнадцяти днів, за винятком дня купівлі, якщо більш тривалий термін не оголошений продавцем.
Обмін товару належної якості провадиться, якщо він не використовувався і якщо збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики, а також розрахунковий документ, виданий споживачеві разом із проданим товаром, або відтворений на дисплеї програмного реєстратора розрахункових операцій (дисплеї, на якому встановлено програмний реєстратор розрахункових операцій) QR-код, що дозволяє споживачеві здійснювати його зчитування та ідентифікацію з розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому містяться, або надіслано електронний розрахунковий документ на наданий споживачем абонентський номер або адресу електронної пошти.
2. Якщо на момент обміну аналогічного товару немає у продажу, споживач має право або придбати будь-які інші товари з наявного асортименту з відповідним перерахунком вартості, або розірвати договір та отримати назад гроші у розмірі вартості поверненого товару, або здійснити обмін товару на аналогічний при першому ж надходження відповідного товару у продаж. Продавець зобов'язаний у день надходження товару у продаж повідомити про це споживача, який вимагає обміну товару.
3. При розірванні договору купівлі-продажу розрахунки зі споживачем провадяться виходячи з вартості товару на час його покупки. Гроші, сплачені за товар, повертаються споживачеві в день розірвання договору, а у разі неможливості повернути гроші в день розірвання договору – в інший термін за домовленістю сторін, але не пізніше ніж протягом семи днів».